40 dkg liszt
25 dkg zsír (vagy vaj)
10 dkg porcukor
2 tojás
40 dkg baracklekvár
15 dkg darált dió
10 dkg porcukor
10 dkg étcsokoládé
1 ek vaj
A lisztet elmorzsolom a zsírral, hozzáadom a porcukrot, majd a két tojással gyorsan összedolgozom. Három részre osztom, 20 percig hagyom pihenni.
A tészta egyik harmadát vékonyra nyújtom, a tepsi aljára fektetem. Megkenem a lekvár felével, és megszórom a porcukorral elkevert dió felével. Újabb réteg vékony tészta következik, a maradék lekvár, majd a diós szórás. Végül befedem az utolsó tésztalappal, hústűvel átszurkálom a tésztát, és 180 fokra előmelegített sütőben 40 perc alatt megsütöm.
Kihűlés után a vajjal felolvasztott csokoládéval bevonom a tetejét. Csak akkor szeletelem, amikor a csokoládé megszilárdult. Másnap, sőt harmadnap a legfinomabb.
Összeturmixoljuk. Nagyon kevés zsíron kisütjük. 4-5 palacsinta lesz belőle.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Vízgőz felett olvasszuk fel a vajat és a darabokra tört csokoládét. Ne melegítsük túl! 2. Adjuk hozzá az enyhén felvert tojásokat, a cukrot, a lisztet és a kakaóport, keverjük...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Válaszd szét a tojásokat, a fehérjét tedd be a hűtőbe. 170 fokra melegítsd elő a sütőt. Gőzön olvaszd meg a csokit, hagyd hűlni kicsit. Keverd hozzá a krémsajtot és a tojás sárgájá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű