1 kg krumpli
2 fej vöröshagyma
2 és 1/2 dl víz
4 evőkanál ecet
2 evőkanál cukor
só, fehér bors
A krumplit héjában megfőzzük. Figyeljünk rá, hogy főjjenek szét. a Meghűlt krumplit megpucoljuk és fél körökre vágjuk. A hagymát kockákra vágjuk és a krumplihoz adjuk. A vizet az ecettel és a cukorral megmelegítjük, épp csak annyira, hogy a cukor felolvadjon. Ráöntjük a krumplira, sóval, fehér borssal ízesítjük és elkeverjük. Hűtőben hagyjuk az ízeket összeérni.
Lehet hozzá adni kemény tojást karikákat vagy apróra vágott csemege uborkát.
Tojás + kevés víz habverővel hozzá a liszt év víz felváltva és a só Olajos vízben kifőz hideg vízzel öblít kis olajjal beöntött tálban kever, tárol FAGYASZTHATÓ
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A burgonyát meghámozzuk, felszeleteljük és sós vízben megfőzzük. Leszűrjük és burgonyatörővel összetörjük. Hozzákeverjük a vajat, a parmezánt és egy tojást. A másik tojást kettévál...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
elkészítés A burgonyát nagy lyukú reszelőn lereszeljük. A reszelt burgonyát, a tojást, a lisztet egy nagyobb tálban jól összekeverjük. Sóval, borssal, szerecsendióval és resze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű