50 dkg liszt
20 dkg főtt krumpli
3 dkg élesztő
1 kis kanál cukor
1 kis kanál só
2 dl tej
fél liter olaj
A krumplit megfőzzük és krumplinyomót áttörjük. Az élesztőt a cukorral tejben felfuttatjuk, majd hozzáadjuk a lisztet, sót és a hideg, áttört krumplit. Sima tésztát dagasztunk. 1 órát kelesztjük, majd a szokásos módon lángosokat sütünk. Én kinyújtom és kisebb darabokra vagdosva sütöm. Én így szeretem a lángost, nem nagy karikában.
Összekeverjük a hozzávalókat , a zöldséget szétnyomkodjuk , muffin formában , előmelegített sütőben 200 fok 15-20 perc.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A liszthez keverjük a sót és az élesztőt, beleütjük a tojást, hozzáöntjük a langyos tejet, és jól kidolgozzuk. Letakarva hagyjuk jól megkelni, majd olajos kézzel nagyobb tojásnyi d...
Elkészítési idő: 1 ÓRA Nehézség: Könnyű
Vágd fel vastagabb szeletekre a kolbászt, vegyél elő egy nagyobb edényt, mert minden egy edényben készül el sokkal finomabb lesz, Az edénybe tedd bele a kolbászt kezd el kisütni...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű