1/2 kg liszt
1 csomag sütőpor
20 dkg zsír
2 tojás
1 csomag vaníliás cukor
2 evőkanál kakaópor
A kakaóporon kívül minden hozzávalóból sima tésztát gyúrunk és elosztjuk 2 részre. Az egyik részhez hozzágyúrjuk a kakaóport. Fél-fél ujjnyira nyújtjuk, karikákra szaggatva sütjük. Ha meghűlt, egy fehér és egy barna korongot lekvárral összetapasztunk. Pár órán belül megpuhul.
Nagyon kiadós. Nagyon finom.
A liszthez adom a sót, 1 ek. zsírt, 2,5-3 dl langyos vizet. Jól kidolgozom, két cipóba osztom. Tetejét lekenem a zsírral, letakartam, 1 órát pihentettem. Utána nyújtottam. Tetszés...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz
A 8 tojásfehérjét a cukorral keményre felverem, majd a sütőporos lisztet lazán hozzávegyítem. Sütőtepsibe papírt helyezek, és arra öntöm a masszát. Elsimítom, és előmelegített sütő...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű