1 liter tej készítéséhez
-6 evőkanál mák ( ezt használtam )
-1 liter víz
-ízlés szerint édesítő vagy méz ( ezt használtam )
-új nejlon harisnya
A mákot beáztatom legalább 3 órára kb 1 liter vízben .Ha letelt az áztatási idő ,leöntöm azt áztató vizet róla és pluszban még jó alaposan átmosom a mákot tiszta tisztított vízzel .Ezt azért kell ,hogy a mák íze kevésbé legyen intenzív a tejben . Ha áztató vízzel kerül turmixolásra a tej ihatatlanul fanyar mák ízű lesz .Ezután a turmixgépbe öntöm a jól átmosott mákszemeket , öntök hozzá 1 liter vizet ízlés szerint édesítem .Kb. 3 percig turmixolom , majd a tejet leszűröm nejlon harisnyával . Itt az apró szemű szűrű nem működik , mert a mákszemek átmennek rajta a tejbe , tapasztalatból mondom
A banánt, a narancslevet, a joghurtot és a mézet összeturmixoljuk. Hozzáadjuk a citromlevet és felöntjük az ásványvízzel.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
Szükség szerinti mennyiségű érett banánt meghámozunk, egy nejlonzacskóba téve lefagyasztjuk. a fagyasztóból kivéve hagyjuk, hogy a banán kissé kiengedjen, majd pépesítjük (ül. rúdm...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Öntsd fel a rizst forró vízzel. 2. Másnap, amikorra a rizs megszívta magát a vízzel, vedd ki a fahéjrudat, és öntsd a rizst és a vizet egy turmixgépbe, mixeld össze. 3. Vékony...
Elkészítési idő: 8 ora 10 perc Nehézség: Könnyű