A piskótához összekeverek 100 g finomra őrölt mandulát,
50 g eritritolt / nyírfacukrot. 5 tojást szétválasztok,
a fehérjéket nagy csipet sóval habbá verem. A verést folytatva
hozzákeverem egyesével a tojások sárgáját is.
Óvatosan beleforgatom a száraz hozzávalókat.
A masszát habzsákba töltöm, szilikonos sütőpapírra
2,5-3 cm átmérőjű korongokat nyomok. 170°C-on sütöm őket kb. 8 percig,
vagy amíg a szélük egy kissé barnulni nem kezd.
A sütőpapíron hagyom őket kihűlni. Lehúzom a tallérokról a papírt,
mindegyik tetejét alaposan megkenem szilva-, és sárgabarack
lekvárral, majd megcsorgatom őket gőz felett felolvasztott
min. 70%-os étcsokoládéval.
Azt hiszem ezt nem kell magyarázni :)
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját a tejfölt a vaníliás cukrot ,a túrót,a citrom héját jól kikavarom és hozzáadom a lisztet. A tojások fehérjét kemény habbá verem ,hozzáadom a cukrot és tovább v...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot a vajjal, a tejjel és a tojással alaposan kikavarjuk. A lisztet a sütőporral összekeverjük, a vajas keverékhez szitáljuk, majd vaníliával ízesítjük. A tésztát alaposan öss...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű