A piskótához összekeverek 100 g finomra őrölt mandulát,
50 g eritritolt / nyírfacukrot. 5 tojást szétválasztok,
a fehérjéket nagy csipet sóval habbá verem. A verést folytatva
hozzákeverem egyesével a tojások sárgáját is.
Óvatosan beleforgatom a száraz hozzávalókat.
A masszát habzsákba töltöm, szilikonos sütőpapírra
2,5-3 cm átmérőjű korongokat nyomok. 170°C-on sütöm őket kb. 8 percig,
vagy amíg a szélük egy kissé barnulni nem kezd.
A sütőpapíron hagyom őket kihűlni. Lehúzom a tallérokról a papírt,
mindegyik tetejét alaposan megkenem szilva-, és sárgabarack
lekvárral, majd megcsorgatom őket gőz felett felolvasztott
min. 70%-os étcsokoládéval.
A cukrot kikavarjuk a vajjal, majd hozzáadjuk a tojásokat és a tejet, ezt követően robotgéppel összedolgozzuk. A lisztet, kakaóport és a sütőport is hozzákeverjük és újra összedolg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat a tojássárgájával, a tejföllel és a sóval kikavarjuk. A lisztet a sütőport és a reszelt sajtot is hozzáadjuk, meggyúrjuk a tésztát. Majd becsomagoljuk fóliába és 2 órára hű...
Elkészítési idő: 45 PERC Nehézség: Könnyű
Sütés előtti este állítjuk össze a tésztát. A margarint a mézzel összemelegítjük. A tojásokat, porcukorral, mézes fűszerkeverékkel, tejföllel habosra keverjük, összedolgozzuk a méz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű