- 120 bodzavirág,
- 1 kg citrom vékonyan felkarikázva,
- 30 dkg citromsav,
- 4 kg cukor,
- 3 mk szalicil,
- 10 l víz
A virágokat megmosom, közben megfőzöm a szirupot, majd ha elhűlt ráöntöm a virágokra, beleteszem a szalicilt és a citromsavat, végül a vékonyra karikázott citromot. Legalább egy napig hűvös helyen hagyom összeérni (minél tovább, annál jobb, csak meg ne buggyanjon). Üvegekbe töltöm és kész.
A kivit meghámozzuk, majd szeletekre vágjuk, Hozzáadjuk a mézet, az őrölt fahéjat és a reszelt citromhéjat. Turmixgépben pépessé keverjük, majd beleöntjük a felforralt, jól lehűtöt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
forralj fel egy adag vizet tedd bele a teafiltert adj hozzá cukrot és citrom gerezdet
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű