4,5 dkg zabpehelyliszt
1,5 dkg tönköly finomliszt
5 dkg nyírfacukor/7 dkg eritrit porrá őrölve
1 csipet só
5 tojás (szobahőmérsékletű)
1 kk. vaníliaesszencia (ha nincs, akkor vaníliapor vagy 1 vaníliarúd kikapargatott magjai)
Előmelegítjük a sütőt légkeveréses 175 fokra, egy tepsibe sütőpapírt szabok (lehetőleg ne kunkorodjon fel az oldalaknál, hanem szépen feküdjön fel a tepsire).
Szétválasztjuk a tojásokat, a fehérjét kemény habbá verjük, a sárgáját pedig a porcukorral szinte fehéredésig habosítjuk.
Kis adagokban hozzákeverjük a lisztet, a tojásfehérje negyedével fellazítjuk ezt a masszát, majd óvatosan beleforgatjuk a maradék fehérjehabot.
Ezt a masszát beletöltjük a habzsákba (vagy egy uzsonnás zacskóba, aminek töltés után az egyik sarkára 1 cm-es lyukat vágunk), és kb. 12-13 cm-es csíkokat nyomunk ki belőle egymás mellé.
Sütés:
Légkeveréses 175 fokon sütöttem 3 percig, majd 3 percig légkeveréses 150 fokon, ekkor megfordítottam a tepsit, és még 3 percig sütöttem. Míg aranyszínű nem lett.
mehámozzuk az almákat, kettévágjuk, kiszedjük a magházat 3 tojás sárgáját és 1 teljes tojást a cukorral jó habosra kikavarunk hozzáadjuk a margarint, vaníliát és fél citrom resze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját simára kikeverjük a pudingporral. A tojásfehérjét 5 dkg cukorral kemény habbá verjük. Közben a tejet felforraljuk, beletesszük a vaníliás cukrokat és, ha fel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű