50 dkg liszt
1,5 dl tej
1,5 dl víz
1 db tojás
egy kiskanál cukor
egy zacskó porélesztő (vagy fél kocka friss)
egy kiskanál só
egy nagy evőkanál puha vaj
+ 1 tojás a lekenéshez
Langyosítsuk meg a vizet és tejet Kenyérütőgépbe öntöttem, rá a fele liszt, majd só, puha vaj. Másik fele liszt, és arra tettem a tojást, a cukrot és a / 7 dkg / porélesztőt . Elindítottam 8 programon a dagasztást, mikor már egész jó formája volt, szórtam a tetejére fokhagymaport és szárított petrezselymet. Megkelt, 8 db egyforma részre vettem, és elkezdtem kisodorni egyesével, kb 45 cm-es darabokra. A formázást még gyakorolnom kell . Tojással lekentem. 200 fokra előmelegített sütőbe kb 20 percig sült
Dagasztani.30 perc kelesztés, 6 fele osztani, gömbölyíteni,15 perc kelesztés,formázni 30 perc pihi. 200 fok ,vizes edény sütőbe,spiccelni.15-20 perc sütés,spiccelni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Alulra teszem a sót, rámérem a lisztet, majd a többi hozzávalót, alaposan kidagasztottam 40 percet hagytam kelni 3 részre vettem.. és kigömbölyítem így hagytam 10 percig... ekkor k...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A száraz anyagokat összekeverni.Hozzá a víz.Géppel 5 perc dagasztás.Fóliával letakarni,12-13 órát a pulton hagyni.Szinte teljesen folyós.Lisztezett deszkára önteni,nem kell gyúrni,...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz