1,5 dl víz
egy marék érett eper
édesítőszer (nem kell sok az eper miatt)
citromhéj (nekem elfogyott így kipróbáltam egy teáskanál diabetikus lekvárral)
1 tojás (a fehérjére lesz szükségünk)
Az epret összetörjük villával, vagy leturmixoljuk. Hozzáadjuk az édesítőszerrel felforralt vizet, miután kissé kihűlt. Jól összekeverjük a citromhéjjal. Fagyasztóba tesszük.
Hagyjuk fél órán át benne, majd vegyük ki, és keverjük hozzá a felvert tojásfehérjét.
Tegyük vissza a fagyasztóba, fél óránként keverjük meg. Maradhat egy éjszakára bent.
Hogy olyan legyen az állaga, mint ahogyan a képen is látható, fogyasztás előtt pár órával tegyük be a hűtőbe.
Más idénygyümölcsből is elkészíthető.
Az olajon megpirítjuk a vöröshagymát, majd a fokhagymát, rádobjuk a darált húst és fehéredésig pároljuk. Hozzáadjuk a paradicsompürét, a ketchupot és ízesítjük a fűszerekkel. Té...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
1. A tejszínt feltesszük forrni a cukorral, és szálpróbáig forraljuk. Ez azt jelenti, hogy a szirupba mártunk egy kanalat és a mutatóujjunkra teszünk egy kicsit belőle, a hüvelykuj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű