1 marék dió
3 teáskanál áfonyadzsem
2 dkg étcsokoládé (70-80 %-os)
3 ek búzakorpa
3 ek zabpehely
0.5 dl szójatej
20 ml növényi tejszín
Az étcsokit a szójatejben felolvasztjuk. (Nem vagyok híve a mikrózásnak, de abban 1 perc alatt megoldható, és nem kell plusz edényt összemaszatolni)
Hozzáadjuk a búzakorpát és a zabpelyhet. Összekeverjük.
Kicsit kevergetjük, ha kérnek még folyadékot, akkor adjunk hozzá szójatejet. Krémes állagot kell kapnunk.
Rákanalazzuk a lekvárt.
Mozsárban kicsit összetörjük a diót, rászórjuk.
A tetejére tejszínhabot nyomunk. Ezek után megnyugtatjuk magunkat, hogy de hisz ez egészséges, és a csoki serkenti az agyműködést :D.
Persze az összetevők ízlés szerint módosíthatóak: puffasztott rizzsel, mogyoróval, mandulával, más lekvárral...végtelen a variációk száma!
A mézet, vajat, cukrot langyosra melegítjük. A többi hozzávalóval együtt összekeverjük, és egy napra a hűtőbe tesszük. Másnap nyújtani, szaggatni, sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tojásokat ketté választjuk, a fehérjéből kemény habot verünk. A sárgáját kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk a lisztet, a sütőport, a kakaót és a vizet is, simára dolgozzuk. Ezt kö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A "tészta" hozzávalóit egy tálban, kézzel összedolgoztam. (Akkor jó, amikor már a cukor elolvadt benne.) A töltelékhez a gesztenyemasszát burgonyanyomón áttörtem, majd a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű