400 g magozott őszibarack héjastul
80 g cukor
1 kk. citromlé
2 tojássárgája
1,5 dl tej
2,5 dl tejszín
100 g cukor
Összefőzzük a barackot a cukorral és citromlével, míg a barack jól meg nem puhul, majd botmixerrel pürésítjük és hagyjuk hűlni.
A tejet felforraljuk és takarékra vesszük.
A tojássárgákat a cukorral kikeverjük, majd a tejszín felét is hozzákeverjük.
A tejszín másik felét a felforralt tejhez adjuk, majd egy keverés után hozzáöntjük a tojássárgájás krémet.
Addig főzzük folyamatosan kevergetve amíg felforr. Ezt is hagyjuk kihűlni, majd összekeverjük a barackkal jó alaposan és egy műanyag dobozba tesszük (fagyigép híján). Betesszük a fagyasztóba és 4x-5x fél óránként jó alaposan átkeverjük.
Tálalás előtt 10 perccel érdemes kivenni a fagyasztóból, hogy könnyedén lehessen porciózni.
Nagyon finom fagylalt, dehát bármelyik házi nagyon finom, sokkal különb, mint a cukrászdai
A burgonyát meghámozzuk, kockára vágjuk és sós vízben megfőzzük, majd leszűrjük és összetörjük, mintha pürét készítenénk. Langyosra hűtjük és hozzáadjuk a vajat, majd a tojásokat,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hamburger zsemle elkészítése: A hamburgerzsemléhez az élesztőt felfuttatjuk a cukros tejben. A margarint meglangyosítjuk, majd az egészet összegyúrjuk a liszttel és a sóval. A k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű