5 kg szilva
1 kg cukor
1 dl 10% ételecet
pici fahéj
Egy 8 l edény alját és oldalát sertészsirral bekenjük.
A szilvát megmossuk, kimagozzuk,felezzük és a fazékba egyenletesen elterítjük.
Meglocsoljuk az ecettel és rászórjuk a cukrot, hogy lehetőleg mindenhol egyformán legyen a tetején.
Egy éjszakát állni hagyjuk.
Másnap fedő alatt forrásig melegítjük, majd a gázt takarékra téve négy óra hosszát lassan főzzük.
Nem szabad belenyúlni vagy megkeverni!
A főzés végén a szilva kb. a felére esik össze.
A fedőt levéve most már keverjük a lekvárt, a szilvák szétesnek és lekvár állaga lesz a masszának.(Fedő nélkül még,addig főzöm kevergetve, míg el nem érem a kívánt sűrűséget, kb 1 óra volt ).
Ha egyszer elkezdtük keverni, nem hagyhatjuk abba mert leég.
Sterilizált üvegekbe töltjük, és dunsztban hagyjuk kihűlni.
Nagyon finom lett,IGAZI 'Nagyi lekvár'!!!
Mindenkinek jó étvágyat a finom házi szilvalekvárhoz.
A diót megszurkáljuk 2-3-helyen villával, utána berakjuk egy nagy befőttes üvegbe, és vízzel leöntjük. 9 napig áztatjuk, minden nap tiszta vizet teszünk rá, majd megfőzzük félpu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tököt legyalulom, lesózom. 20 percet állni hagyom. Kicsavarom, üvegekbe töltöm. enyhén ecetes vízzel felöntöm, vagy a kicsavart tök levét öntöm vissza rá kicsi ecettel. Ha üvegen...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A megmosott és meghámozott fügéket félbevágjuk. Nagyobb edényben összekeverjük a cukorral és a citromlével. Állni hagyjuk kb. 15-20 percig, hogy a cukor kissé megolvadjon, időközbe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű