4 tojás
60 dkg cukor
22,5 dkg vaj
1 ek. keményítőliszt
4 citrom leve és 2 citrom reszelt héja
A tojásokat egy tálba ütjük és villával felverjük, majd hozzáadjuk a cukrot, a keményítőlisztet és a puha vajat, és géppel jól kikeverjük. Amikor a massza összeállt, a legvégén folyamatos keverés mellett belecsorgatjuk a citromlevet, ezután pedig a reszelt citromhéjat forgatjuk bele. Végül feltesszük a tűzre és közepes hőmérsékleten, folyamatosan kevergetjük, amíg besűrűsödik és kicsit opálos lesz. Ez körülbelül 7-8 perc. Ezt követően kis lángra állítjuk a tüzet, és még 1-2 percig gyöngyöztetve forraljuk, amíg krémes állagú lesz. Csírátlanított befőttes üvegekbe töltjük, és száraz dunsztban hagyjuk kihűlni. Felbontás után hűtőben tároljuk.
az olajon megdinsztelem a hagymát, majd rádobom a májat és pár percig pirítom. Megszórom pirospaprikával, egy kevés vízzel felöntöm, befűszerezem sóval, őrölt borssal, majorannával...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejszínt öntse a habüstbe, és verje, mintha tejszínhabot készítene. Kb. 15 perc után a vaj kiválik a folyadékból. Egy sűrű szövésű anyagon (pelenka, konyhai törlő) átszűrjük, l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű