12 db palacsinta
2 dl tejszín
10 dkg cukor
15 dkg dió
vanília
fahéj
1 ek. rum
fahéj
20 dkg cukor
3 dkg kakaó
1 dl víz
0,5 dl rum
durvára vágott dió
tejszínhab
A tejszínt felforraljuk a vaníliával, fahéjjal és cukorral. Majd hozzáadjuk az őrölt diót és 1-2 perc alatt összefőzzük. Ha levettük a tűzről, öntünk bele 1 ek. rumot.. A palacsintákat megtöltjük a diókrémmel, majd félbehajtjuk, és ismét félbehajtjuk.
A csokoládéöntet hozzávalóit egy lábasban összekeverjük, és lassú tűzön összeforraljuk.
A palacsintát csokoládéval meglocsoljuk, tejszínhabbal és durvára vágott dióval díszítjük.
Sáfrányt forró vízben fel kell oldani. A hozzávalókat összegyúrni és 15 percig pihentetni kell. Kinyújtani. Száraz forró serpenyőben kisütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet feltesszük forrni a zabpehellyel együtt, folyamatos keverés mellett addig főzzük, míg be nem sűrűsödik. Utána levesszük a tűről, mézzel és fahéjjal ízesítjük.
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű