1,2 l tej
1/2 rúd vanília
2 bögre rizs
4 tojás
20 dkg cukor
1 citrom reszelt héja
5 dkg vaj
zsemlyemorzsa
1,2 l tej, fél rúd vanília kikapart belseje. Ebben megfőzök 2 bögre megmosott rizst. Amikor kész hagyom langyosra hűlni. Kikeverek 4 tojássárgáját 20 dkg cukorral, 1 citrom lereszelt héjával és 5 dkg vajjal. Felverem a 4 tojás fehérjét kemény habbá. A langyos rizsbe dolgozom a tojássárgás keveréket, majd óvatosan a felvert habot. Kivajazott, zsemlyemorzsával megszórt tepsibe vagy jénai edénybe öntöm a rizst. 160 fokon kb 50 percig sütöm. Majd megszórom vaníliás porcukorral és gyümölcsöntettel kínálom.
Gyümölcsöntet: 25 dkg erdei gyümölcsöt, áfonyát, epret vagy málnát elkeverek 2 evőkanál mézzel, 2 evőkanál citromlével, pici fahéjjal és vaníliás cukorral. Felforralom. Majd egy teáskanál keményítőlisztet elkeverek fél dl vízzel, hozzáöntöm a gyümölcshöz és újból felforralom. Nagyon finom, krémes öntetet kapunk, aki szereti a gyümölcs egy részét villával picit áttörheti.
A lisztet elkeverjük a sütőporral, az olvasztott Rámával és a többi hozzávalóval, rákenjük a kinyújtott lapokra és feltekerjük, mint a bejglit. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk a...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A hozzávalókat a kenyérsütő tartályába teszem és kidolgoztatom, majd fél órát hideg helyre teszem. A kész tésztát vékonyra kinyújtottam, a felét "csörögemintára", a másik felét "r...
Elkészítési idő: kb. 1 óra Nehézség: Közepes
Barna tepsiben dupla adag!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű