Hozzávalók : 1 kg liszt, 50 dkg margarin, 2 tojás, 5 dkg élesztő, 1 kis dobozos kefír, 5 dkg só, bors ízlés szerint, 2 – 3 dl tej ( amennyit a tészta felvesz ! )
50 dkg apróra vágott tepertő
+ 1 tojás a lekenéshez
Az élesztőt egy kevés langyos tejjel felfuttatjuk. A többi hozzávalóból ( a tepertő kivételével ) a meleg tej fokozatos hozzáadásával egy laza kelt tésztát gyúrunk. Majd az összedolgozott tésztát fél órát kelesztjük. Ezután a tésztát téglalap alakúra, kb. 1 cm vastagságúra kinyújtjuk.
Erre az apróra vágott tepertőt egyenletesen elosztjuk. Ezután a tésztát két oldalról egymásra hajtjuk. Ezt a tésztát 45 fokos szögben magunk felé fordítjuk és újra kinyújtjuk, és egy dupla hajtást csinálunk. Úgy mint a leveles tészta készítésénél is. Itt meg tudod nézni :
http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=30307987
Ezután fél órát ismét pihentetjük, majd újra egy szimpla és egy dupla hajtást csinálunk. Majd egy ismételt fél órás pihentetés után kinyújtjuk, bevagdossuk a tetejét, egésztojással lekenjük, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk és sütőpapíros tepsin 200-220 fokos sütőben kb. 20 perc alatt aranybarnára sütjük.
A képen látható nagy méretű pogácsából kb. : 25 darab
Kisebb méretűből a kb. a duplája lesz.
Elkészítés: Először össze kell törni finomra a kekszeket, ha ez kész, adjuk hozzá a kakaóport és a tejet, majd az egészet szépen, alaposan keverjük össze. A masszát osszuk el...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Püspökkenyér formában sütjük. Zsírral és olajjal kikenjük. 5 dkg liszttel elkeverjük a mazsolát, diót stb úgy adjuk hozzá
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű
A vajat a cukrot a tojássárgákat a vizet és a kakaót összefőzöm míg minden elolvad innen kiveszek 10 kanállal és félreteszem A többihez hozzáadom a lisztet,sütőport és a tojások...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű