20-25 dkg liszt
1 csipet só
cukor
1 db tojás
tej
szénsavas víz
A töltelékhez:
50 dkg túró
ízlés szerint porcukor
3 db tojás
mazsola
reszelt citromhéj
10 g vaníliás cukor
Az öntethez:
1 db tojás
1 dl tej
10 g vaníliás cukor
A palacsintákat elkészítjük, és kisütjük.
A töltelékhez a túrót villával összetörjük, hozzáadjuk a többi anyagot, a tojások sárgáját. A tojások fehérjét keményre verjük, és a óvatosan a túróhoz keverjük. Betöltjük a palacsintákat.
Az öntethez valókat kikeverjük, és a palacsintára öntjük. 200 C fokos sütőben kb. 20 perc alatt szép pirosra sütjük. Tetejét porcukorral megszórjuk.
Egy jénai tálat kivajazunk, a palacsintákat félbe vágjuk, és szép sorban a tálba tesszük. (kicsit egymásra csúsztatva)
A tojást habverővel elkeverjük, hozzáadjuk a cukrot, tejet. A lisztet elkeverjük a sütőporral, egy csipet sóval, és a darált diót hozzáadjuk. A két keveréket összeöntjük, elkeverjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A csokit felolvasztjuk, hozzáadjuk a margarint, (ne legyen nagyon sűrű, de híg se, éppen csak follyon) és egyesével, annyit öntünk a kosárkába, hogy fedje az alját...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű