Tészta: /22 cm-es tortaformához/
6 tojás
12 dkg vaj
8 dkg porcukor
12 dkg legalább 74 %-os csokoládé
15 dkg kristálycukor
12 dkg finom liszt
15 dkg állati tejszín
15 dkg 74 %-os csokoládé
baracklekvár
A vajat habosra keverjük a porcukorral, hozzáadjuk a tojássárgákat és tovább habosítjuk. A csokoládét megolvasztjuk, picit várunk a hűtéssel és a masszához keverjük. A tojásfehérjét a kristálycukorral habbá verjük, és a két masszát óvatosan összekeverjük. Közben beleszitáljuk a lisztet, elkeverjük, majd 170 fokon 1 óra alatt készre sütjük.
A ganache krémhez a tejszínt felforraljuk, majd főzés nélkül beletördeljük a csokoládét, addig keverjük, amíg elolvad, szép egyneművé válik. Hűtőben hagyjuk kicsit meghúzni. A kihűlt tésztát ketté vágjuk, megkenjük felmelegített baracklekvárral, majd rátesszük a másik lapot. Ezt is megkenjük lekvárral, majd bevonjuk a csokoládékrémmel.
A vajat habosra keverjük a porcukorral, hozzáadjuk a tojássárgákat és tovább habosítjuk. A csokoládét megolvasztjuk, picit várunk a hűtéssel és a masszához keverjük. A tojásfehérjét a kristálycukorral habbá verjük, és a két masszát óvatosan összekeverjük. Közben beleszitáljuk a lisztet, elkeverjük, majd 170 fokon 1 óra alatt készre sütjük.
A ganache krémhez a tejszínt felforraljuk, majd főzés nélkül beletördeljük a csokoládét, addig keverjük, amíg elolvad, szép egyneművé válik. Hűtőben hagyjuk kicsit meghúzni. A kihűlt tésztát ketté vágjuk, megkenjük felmelegített baracklekvárral, majd rátesszük a másik lapot. Ezt is megkenjük lekvárral, majd bevonjuk a csokoládékrémmel.
Az aszalt barackot kevés vízzel felfőzzük és ha kihűlt, összeturmixoljuk. Ebből teszünk a tésztába és tölteléknek. A tészta hozzávalóit összekeverjük és 18 cm-es, sütőpapírral b...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Közepes
A joghurtot, kefirt, cukrot, vaníliacukrot, és a zselatint egy lábasba felmelegítem. Forralni nem szabad! LEHŰTJÜK és beletesszük a felvert tejszínhabot, amivel összekeverjük. A...
Elkészítési idő: 2 Nehézség: Közepes