15 dkg liszt
1 tojássárgája
2 dkg élesztő
csipet só
1 dl tej
1 tk cukor
2 ek olaj vagy olvasztott vaj
1 kg sárgabarack
1 ek kristálycukor
2 ek baracklekvár
zsemlyemorzsa
marcipán
A lisztet egy tálba szitáljuk, hozzáadjuk a sót, tojássárgáját és olajat vagy vajat. Közben a langyos tejben elkeverjük a cukrot és felfuttatjuk az élesztőt. Majd az élesztős tejet a liszthez adjuk, és a tésztát szép fényesre kidolgozzuk. Langyos helyen kb fél órát pihentetjük. Majd a tésztát a vékonyan kiolajozott formába nyomkodjuk, az oldalára is felhúzzuk. A tésztát megszórjuk zsemlyemorzsával, reszelünk rá marcipánt, amit előzőleg pár percre beraktunk a mélyhűtőbe. A barackokat félbe vágjuk, majd a felénél ismét bevágjuk, de nem teljesen, és körberakjuk a tésztát.
Megszórjuk a cukorral és 190 fokon kb fél órát sütjük. Közben a lekvárt felfőzzük, és amikor a pitét kivesszük a sütőből, még forrón lekenjük a baracklekvárral.
1kg liszt, 2 db tojas, 2 csomag szaritott eleszto, csipet so, 25 dk cukor es tej amennyit felvesz. A cukor szerintem sok es visszahuzza a tesztat en ezert kb. 6 dkg tettem. Duplaja...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 1/2 dl vizet felfőzni a cukorral majd beledaraboljuk a rámát és lassú tűzön még tovább főzzük picit , a szirupot és a száraz anyagot gyorsan összedolgozzuk, mert hamar dermed. Ez...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű