- csirke mell
- ananász karikák
-reszelt sajt
-tejszín
-kicsi liszt
-só
-bors
-olaj
A csirke mellet szeletekre vágom kiklopfolom, sózom, borsozom, lisztbe forgatom, és kisütöm.Kiszedem egy Yénaiba vagy tepsibe .
Minden szelet hús tetejére teszek egy kanál tejszínt és egy egy szelet ananászt.
Beteszem az előmelegített sütőbe és kb 25-30 percig sütöm,ezután rárakom a reszelt sajtot és hagyom míg ráolvad a sajt.
Sajtszósszal és krumpligombóccal tálaltam.
A tahini szószt egszerű elkészíteni, csak szezámmag és olíva olaj kell hozzá és pasztává kell őrölni az egészet, food processzor vagy turmix is jó hozzá. De bio boltokban lehet kap...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csirkeszárnyakat megtisztítjuk, a combokat a szárnyról levágjuk. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, és tepsibe, egymás mellé fektetjük a combokat és a szárnyakat. Meglocsoljuk a ch...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű