- 4 db lengyelkolbász
- 20 dkg juhtúró (vagy sajt)
- 8 vékony szelet császárszalonna
A szószhoz:
- 4 db gomba
- 1 hagyma
- 1 kiskanál ételkeményítő vagy liszt
- 100 ml tejszín
- petrezselyemzőldje
- citromlé
- olaj
- só
- bors
A krinolinkon zsebet vágok és megtöltöm juhtúróval vagy sajttal és becsavarom 2 szelet császárszalonnába.
Egy tepsit kiolajazok belehelyezem a töltött krinolinokat és előmelegített sütőben lassú tűznél megsütöm (ha túl nagy a tűz kihasadnak)
A gombát ,hagymát megpucolom és apróra vágom.
A hagymát az olajon megdinsztelem beleteszem a gombát és puhára főzöm kicsi vízzel,ezután beleteszem a tejföllel elsodort keményítőt ,az apróra vágott petrezselymet sózom borsozom kis citromlevet csöppentek bele és összefőzöm.
Kifőtt tésztával vagy rizzsl tálalom.
Elkészítése: A burgonyát felkockázzuk és sós vízben puhára főzzük. Mikor elkészült összetörjük és hagyjuk kihűlni. Hozzáadjuk a tojásokat, a tejszínt, a lisztet, az olajat és a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A római tálat beáztatjuk, legalább 20-30 percre, hogy alaposan megszívja magát. Felkarikázzuk a kolbászt, megpucoljuk a hagymát és vékony karikákra vágjuk, lereszeljük a sajtot....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű