-3 tojás
-3 kanál hideg víz
-8 kanál forró víz
-20 dkg porcukor
-250 ml olaj
-1 sütőpor
-1 vanílíás cukor
-kevés citromhaj
-35 dkg liszt
-rebarbara (ki menyit szeret)(7 szár)
A tojások fehérjét a hideg vízzel keményre verem hozzáadom a tojások sárgáját a forró vizet a porcukrot az olajat a sütőport a vanílíát és a citrom haját legutoljára óvatosan a lisztet.
Kikent tepsiben öntöm és a tetejére rászórom a rebarbarát (amit előre meghántok ,darabokra vágok és lecukrozok)
150 fokon , 40 percet sütöm (tűpróba)
Hájas leveles tésztát készítettem 25 dkg tisztított, ledarált hájat összekevertem 10 dkg rizs liszttel és 2 kávéskanál rum aromával. Hidegre tettem fél órára. 15 dkg rizs lisztet,...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
Elkészítés: Először elkészítjük a mákos gubát. A kifliket felkarikázzuk, a tejet és a vajat összemelegítjük. A tojássárgákat kikeverjük a cukorral, a vaníliás cukorral, és a langy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű