-65 dkg túró
-1 citrom leve
-3 tojássárga
-2 egész tojás
-500 ml habtejszín
-15 dkg cukor
-10 db lapzselatin
- kb 30 db babapiskóta
A túrót összekavarom a citromlével.
Beáztatom a zselatint hideg vízbe.
A cukrot a tojásokat és a tojássárgáját kikavarom.
Felverem a tejszínhabot jó keményre.
Leszűröm a zselatint és felmelegítem (nem főzöm).
Mikor mindent előkészítettem akkor a túrós masszában belekavarom a zselatin,aztán a tojásos masszát és a legvégén óvatosan a tejszínhabot.
Egy kapcsos tortaring (26 cm) alját kirakom babapiskótával és ráöntöm a fenti krém felét,rá ismét piskóta és a megmaradt krém . Hűtőszekrényben, teszem legalább 8 órát míg megdermed. Tetszés szerint díszítem gyümölcsökkel .
A babapiskóta helyett lehet hagyományos piskótát is használni.
A krémbe lehet tetszés szerint bármilyen gyümölcsöt dobálni.
2 db kakaós és egy sárga piskótát készítek a 3 adag hozzávalóból. 4 tojásfehérjét 8 evőkanál cukorral kemény habbá verek, majd belekeverem egyenként a tojássárgáját, a 4 evőkanál...
Elkészítési idő: 2-óra Nehézség: Közepes
A tejet a mákkal, a cukorral, a citrom- és narancshéjjal felforraljuk. Ennek a keveréknek a ¾ részét a feldarabolt kiflikre öntjük. A maradék cukros-mákos keveréket kihűtjük, maj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű