- zöldparadcsom
- befőzőcukor Extra 2:1
- vaniliacukor
- citrom leve
- rumaroma
A paradicsomokat megmosom feldarabolom,kivágom a rosszát és főni teszem annyi vízzel hogy épp ellepje.Miután jó puhára megfőtt átpasszírozom.
Megmérem a levet és az szerint hogy mit ír a cukron 900 ml lé és 1 csomag cukor vagy 700 ml lé és 1 csomag cukor (nem mindig egyforma legalábbis itt) 3 percig főzzük tetszés szerint ízesítjük citromlével , rumaromával,vanília cukorral.
Forrón üvegekben töltöm ,fejreállítom és úgy hagyom míg kihűl .
az üveg tetejére 1.5 deci rumot öntünk és az üvegeket kistányérral lefedve napra tesszük.....amikor a cukor teljesen felolvadt lekötjük..
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A rebarbarát és almát kevés vízben feltesszük főni. Hozzáadjuk az édesítőt, és egy-két citromkarikát. Pár perc alatt puhára főzzük. Poharakba adagoljuk, kihűtjük, majd hűtőszekrény...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A szárakról leveszünk körülbelül 15 levelet, a többit fél liter vízzel leforrázzuk és lefedve 30 percig állni hagyjuk, majd leszűrjük. Az almákat meghámozzuk és lereszeljük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű