1 kg liszt
25 dkg margarin vagy vaj
1 doboz kis tejföl
5 dkg élesztő
fél kávéskanál cukor
0,5 liter tej
só ízlés szerint
3 közepes krumpli
1 tojás
A krumplit meghámozzuk és megfőzzük, majd összetörjük. Amíg hűl, az élesztőt megkelesztjük a 3 dl tejben. Amikor az élesztő megkelt, a kelesztőtálban összeállítjuk a pogácsatésztát és meleg helyen addig hagyjuk állni, amíg a duplájára nem kelt.
Kinyújtjuk, kiszaggatjuk, megkenjük tojással és 180 fokos sütőben sütjük. Ha szezámmagot vagy sajtot teszünk a pogácsára, akkor nem kell késsel rácsozni.
Ha türelmes vagy, pici pereceket is lehet a maradék tésztából formázni. Anyutól tanultam, ez nagyon bevált és olcsó.
A langyos cukros tejben felfuttatjuk az élesztőt, majd a liszthez adjuk a többi hozzávalóval együtt. Alaposan kidagasztjuk, meleg helyen kb. 1 óra alatt a duplájára kelesztjük. Amí...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Csepegtesd le a tonhalat, majd keverd össze az apróra vágott paprikával és az egész vékonyra szeletelt olívabogyóval. A lisztet keverd össze a sütőporral és a fűszerekkel. A vajat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Toltelek; 1konzerc kukorica 1zomlos sajt 4ek.tejfol 20dkg sonka 1lilahagyma(kockazva) De mehet bele virsli,kolbasz,barmi ami van a hutoben ?
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű