Tésztához: 50 dkg liszt
20 dkg porcukor
25 dkg Ráma
1 sütőpor
2 egész tojás
Töltelék: 1 vaníliáscukor
75 dkg túró
12 dkg porcukor
250 ml tejföl
1 tojássárgája
reszelt citromhéj
kevés liszt a nyújtáshoz,
kevés zsemlemorzsa a túrótöltelék alá
1 tojás sárgája a tetejére
Sütőt előmelegítjük.
Először a tölteléket készítjük el, mindent jó alaposan elkeverünk és betesszük a hűtőbe.
Összeállítjuk a tésztát. Ha egynemű, akkor két db-ra osztjuk, kb 1/3 - 2/3 arányban. A nagyobbik részt lisztezett deszkán kinyújtjuk. Kivajazzuk vastagon a tepsit, majd liszttel beszórjuk. A kinyújtott tésztát beletesszük a tepsibe. Megszórjuk zsemlemorzsával. Ez azért kell, hogy ne ázzon el a túró alatt a tészta. Ráöntjük a túrós tölteléket. A megmaradt tésztadarabból kicsiket tépünk és lisztezett deszkán megsodorjuk csíkokra. Ezeket átlós irányban elhelyezzük a tepsiben. Aztán lekenjük a felvert tojássárgájával. Kb. 180 C-on kezdjük a sütést, néhány perc múlva mérsékeljük, vigyázva, hogy jól átsüljön , de ne égjen meg. Akkor kész, ha a csíkok is megpirultak egy kicsit !
2 cs vanailiás pudingot 9 dl tejjel és 5 ek cukorral megfőzzük majd hagyjuk kihülni. 5 tojásárgáját 25 dkg porcukorral + 1 cs vaniliás cukorral + 1 dl tejjel habosra keverünk. hoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy nagyobb lábasban felforraljuk a hozzávalókat a kukorica pehely kivételével. Amikor felforrt, belekeverjük a kukorica pelyhet, hagyjuk egy kicsit kihűlni, és formázzuk, az – az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű