- 500g habtejszín
- 250g mascarpone sajt
- 130g cukor
- 200g tej
- 1 zselatin
A zselatint keverjük el jól cukros tejbe. Keverjünk össze mindent (a habtejszínt nem kell felverni). Öntsük bele egy lapos jénaiba, 3-4 órára hűtőben dermesszük meg.
Az eredeti recept nem zselatinos,mi azzal kipróbáltuk anyával és működik. A zselatint jól el kell keverni mert csomós maradhat,mint velem is történt. Lehetőleg robotgéppel menjünk át az egész ,,tésztán" mielőtt a tejszínhabot beleöntjük,így valószínűleg csomómentes lesz.
Karamellöntettel tálaljuk.
1. Egy nagy tálban keverd össze a tojást, cukrot, olajat, tejet. 2. Add hozzá a lisztet és a sütőport, majd keverd simára a masszát. 3. Öntsd a tésztát sütőpapírral bélelt tepsib...
Elkészítési idő: Kb 1-1,5 óra Nehézség: Nehéz
Először a szokott módon sűrű pudingot főzünk, majd még forrón hozzákeverjük a tejfölt. A tojások fehérjéből kemény habot verünk és a tejfölös pudinghoz adjuk, óvatos átforgató mozd...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Összegyurni formába tenni és nyomkodni kifele 180fok sütő függő de hamar meg sűl még ami barnásra sikerűl is finom másnapra meg puhul zacskoban
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű