20x30 cm-es tepsi kivajazva és kilisztezve az oldala is!
4 tojás
150 g kristálycukor
1 evőkanál víz
125 g olvasztott vaj
115 g liszt
500 ml langyos tej
1 vaníliarúd kikapart belseje (vagy 1 teáskanál vaníliakivonat )
Melegítsük elő a sütőt 160 fokra, gázsütőnél 3-as fokozat.
Vegyük külön a tojások sárgáját, és fehérjét.
Robotgép segítségével keverjük össze a tojások sárgáját a cukorral, amíg a keverék habos nem lesz, majd hozzáadjuk az olvasztott vajat, vanília magokat, és az átszitált lisztet apránként.
Ezután hozzáadjuk a tejet és a vizet. Ne ijedjünk meg, híg állagú egyveleget kapunk.
A tojásfehérjét egy csipet sóval verjük kemény habbá.
Ebbe a kemény habba öntsük az előző folyós krémet és egy kézi(!) habverővel óvatosan forgassuk össze. Még mindig lágy és folyós, mint egy darabos palacsintatészta, ne essünk pánikba, így jó!
Öntsük a tésztát a kivajazott és lisztezett (oldalát is!) tepsibe, és süssük 50-60 percig 160 fokon (gáz 3-as fokozat), amíg a tészta teteje aranyszínű nem lesz.
Tepsistől tegyük egy fadeszkára és hagyjuk teljesen kihűlni, majd tegyük a hűtőszekrénybe minimum 4 órára, de legjobb, ha egész éjszakára, mert így fog tökéletesen összeállni, megszilárdulni, és könnyen szeletelhető lesz.
Tálalás előtt megszórjuk porcukorral.
A tojásokat keverd habosra, majd mérd hozzá az összes többi alapanyagot, és keverd addig, míg teljesen csomómentessé nem válik a keverék. A masszát merőkanállal szedd a forró gofr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az a nagyon jó még ebben a kekszben, hogy a tésztájához csak annyit kell csinálni, hogy mixerrel kihabosítjuk a vajat a cukorral, vaníliás cukorral, meg a tojássárgájá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást kettéválaszjuk. Fontos,h szobahőmérsékletű legyenn,akkor szebb habunk lesz. A sárgáját a 2 dkg xilit/eritrittel habosra keverjük,a fehérjét laza habbá,majd a maradék "cuko...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű