Hozzávalók a tésztához:
450 g liszt
250 g vaj
4 tojás sárgája
3 evőkanál cukor
20 g élesztő
4 evőkanál tej
2 evőkanál tejföl
csipet só
Töltelékhez:
kevés darált dió
4 tojás fehérje
300 g porcukor
100 g kókuszreszelék
Elkészítés:
A hideg vajat lereszeljük a a sajtreszelőn és 20 percig puhulni hagyjuk.
Az élesztőt, a cukorral langyos tejben felfuttatjuk.
A vajat a liszttel, cukorral, sóval elmorzsoljuk, hozzáadjuk az élesztős tejet, a tojássárgákat és a tejfölt, majd tésztát gyúrunk.
A munkapulton könnyebben összeállítható.
3 részre osztjuk és a hűtőbe tesszük amíg a habot elkészítjük.
A sütőt 180 fokra előmelegítjük, a gáztepsit és még egy másik tepsit sütőpapírral bélelünk.
Gőz felett a cukorral kemény habot verünk.
A gőzről levéve beleforgatjuk a kókuszreszeléket.
A tésztákat egyesével vékony téglalap alakúra nyújtjuk és a krém egyharmadával megkenjük.
Óvatosan rúdba feltekerjük és kb. 1-1,5 cm-es csigákat vágunk és a sütőpapírra sorakoztatjuk őket. A többi tésztával is elvégezzük az előbbi műveleteket.
180 fokon kb. 13 percig sütjük. Sűrűn nézzünk rá, nehogy megbarnuljon, de azért átsüljön. A sütőből kivéve még percekig úgyis sül a tepsiben.
Porcukorral meghintve kínáljuk.
Összesen egy fazékra lesz szükségünk. A vaníliarúd magjait kikaparjuk, és az üres rúddal, a tápiókagyöngyökkel beleszórjuk a fazékba. Felöntjük a vízzel és kb. 10-15 percig állni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összedolgozzuk, majd golyókat formálunk, és beleforgatjuk a kókuszreszelékbe, színes cukorkákba.
Elkészítési idő: 30 p Nehézség: Könnyű
Melegítsd elő a sütőt 175 fokra (alsó-felső sütési módban).Kenj ki vajjal és szórj meg egy kevés liszttel 2 kalácsformát A puha vajat a cukorral habosra kevered.Ezután egyenként...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű