4 tojás
10 dkg kristálycukor
egy csipet só
12,5 dkg liszt
3dl tej
friss vagy befőtt gyümölcs
mandula, fahéj
A clafoutis elkészítése:
4 tojást felverek 10 dkg kristálycukorral és egy csipet sóval, hozzáadok 12,5 dkg lisztet, csomómentesre keverem, aztán fokozatosan beleöntök 3 dl tejet kevergetve.
Ezt ráöntöm az előzetesen kivajazott formába vágott gyümölcsökre (eper, cseresznye, szeder, barack, körte, stb.). A tetejét meg szoktam szórni vágott mandulával vagy fahéjas kristálycukorral.
180 fokra megy a sütőbe 40 percre. Langyosan és hidegen is nagyon finom.
Jó étvágyat!
Krém: 10 dkg cukor, 4 vanília puding felfőzzük, 9 tojás fehérjét, 20 dkg cukorral felverjük, még melegen hozzákeverjük a pudingot. Porcukorral megszórjuk.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
.A cukrot felolvasztom a 12 kanál vízzel (összekeverem és fölteszem melegedni). Ha elolvadt a cukor, tovább melegítem és belekeverem a margarint. Ezután leveszem a tűzről, hozzákev...
Elkészítési idő: 1,10 óra Nehézség: Könnyű
Tepsis: Az egészet összekeverjük és kizsírozott vagy zsírpapírral kibélelt tepsibe öntjük gyümölccsel,dió,mandula,mazsola,lekvár,kakaó,mák,kókusszal ízesíthetjük.Kockára szeletele...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű