Tészta:
7 dkg liszt
1 tk szódabikarbóna
12 dkg cukor
5 dkg holland kakaó
1 tk vanília aroma
1 csipet só
5 tojás
Töltelék:
10 dkg magozott meggy
5 dkg porcukor
20 dkg mascarpone
2 dl tejszín
10 dkg meggylekvár
1 tk vanília aroma
A tojásokat habosra verjük a cukorral.Közben hozzáadjuk a vaníliát. Lazán beleforgatjuk a sóval, kakaóval szódabikarbónával elkevert lisztet.
A masszát, sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk. Előmelegített sütőben 190 °C-on 15 percig sütjük. A kész tésztát konyharuhára borítjuk, segítségével még melegen feltekerhetjük. Így hagyjuk kihűlni.
A mascarponét kikeverjük a porcukorral és az aromával, majd összeforgatjuk a habbá vert tejszínnel.
A kihült tésztát kitekerjük, megkenjük a lekvárral, vékonyan a fél adag krémmel, megszórjuk a meggyel, és a maradék krémmel. Feltekerjük, és hűtőbe tesszük 2 órára.
A margarint, porcukrot, tojást, vizet, kókuszreszeléket, sütőport és a lisztet összegyúrjuk. Pici kifliket készítünk (kisebbet, mint a kisujjunk). Sütőpapírral bélelt tepsire tess...
Elkészítési idő: 30 min Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrni, sütőpapíron gombócokat formálni, a tepsiben lelapítani és megsütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet egy talba szitalom Hozza teszem a margarint,sot,tojast,cukrot,tejfolt, es, a keves,langyos tejben felfuttatott elesztot Az egeszet kezzel jol atdolgozom,ha lagynak tuni...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes