Tésztához kb. 16 db:
• 125g hideg víz
• 125g vaj 80%-os
• 125g finomliszt
• csipet só
• 3 tojás
Krém:
• 4 db tojás
• 5 dl tej
• 4 evőkanál finomliszt
• 5 e.k. cukor
• 2 cs. vaníliás cukor
Vajat, vizet, sót felmelegítem addig, amíg a vaj fel nem olvad. Beleteszem a lisztet és addig keverem, amíg jól össze nem áll. Átöntöm a keverő tálba, és folyamatos kevergetés mellett, kéz melegre hűtőm. Egyenként hozzá adom a tojásokat, és minden tojás után simára keverem. Habzsákba töltöm és a sütőpapírral bélelt tepsire nyomok kb. 4cm-es köröket távol egymástól.
Előmelegítem a sütőt 190 fokra, alsó felső sütés 30 perc, amíg felemelkedik és pirulni kezd, / a sütő ajtót nem szabad kinyitni / utána 160 fok kb. 25perc, amíg az alja nem kopog, vagy ha kicsit megrázom, gurulnak. Hagyom kihűlni és a tetejüket levágom, félre teszem és elkészítem a krémet.
Szétválasztom a tojásokat és felverem kemény habbá a tojásfehérjéket és a 2 cs. vaníliás cukrot, félre tesszük. A tojások sárgáját fehéredésig keverem az 5 e.k. cukorral és hozzá adom a lisztet, majd a tejet apránként öntöm hozzá, és simára keverem. Ezután lassú tűzön kezdem főzni a krémet folyamatos keverés mellett. Ha besűrűsödött a krémünk, habverővel hozzá keverem a felvert tojásfehérjét és még egy picit tovább főzöm, kb.1-2 perc. Habzsákba töltöm és megtöltöm a fánkokat, hideg helyre teszem. Ha kihűlt, akkor nyomhatunk rá tejszínhabot is.
Megsütünk 2 x 4 tojásos piskótalapot a szokásos módon és félretesszük hűlni. A mazsolát kb 1 dl vízzel felforraljuk, majd jól leöblítjük és lecsepegtetjük. A pudingból, a cukorból...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tésztához valókat összegyúrjuk,8 cipóra osztjuk. A tésztába csak három negyed margarint teszünk és a negyedével kenjük a cipókat. Ezeket kinyújtjuk külön-külön megkenjük olvas...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
Tojást,sót,fahéjat,édesítőt,aromát kikeverjük,hozzáadjuk a többi hozzávalót simára keverjük, a rudmixer habverőjével dolgoztam. Rá morzsoljuk az élesztőt, kelni hagyjuk,,sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű