Hozzávalók egy őzgerincformához:
25 dkg puha vaj
30 dkg porcukor
3 ek. sima liszt
3 púpozott ek. holland kakaópor
1 tojás
12 dkg háztartási keksz
5 dkg aszalt meggy
5 dkg aszalt sárgabarack
5 dkg hámozott mandula
Egy tálban gőz felett összeolvasztjuk a vajat, porcukrot, kakaóport. Hozzáadjuk a lisztet, tojást és ~10 percig kevergetve összefőzzük.
A kekszet ~1cm-es darabokra törjük, az aszalt sárgabarackot apróra vágjuk, majd a meggyel és mandulával együtt a kakaós alaphoz keverjük.
Egy őzgerincformát kibélelünk konyhai fóliával és belekanalazzuk a süteményalapot, közben elegyengetjük, hogy ne maradjanak benne nagy légbuborékok.
Szobahőmérsékleten hagyjuk kihűlni, ezután betesszük a hűtőbe néhány órára -vagy akár egy éjszakára- szilárdulni.
Tálalás előtt a formából kivesszük -a fóliát óvatosan lehúzzuk-, majd éles késsel szeleteljük. Fogyasztásig hűtőben tartjuk.
Tetejére: csokoládé reszelék.Elkészítése: a tojások fehérjét gőz fölött kemény habbá verjük, majd belekeverjük a diót. Három lapot sütünk a masszából. Egy kb.30×40-s tepsit kibélel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kakaót és a lisztet összekeverni és benne elmorzsolni a margarint. Majd a többi hozzávalót is beletenni és finom masszává gyúrni. Minimum 3 órát, maximum 1 napot pihenni hagyni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű