70 dkg liszt, 50 dkg margarin, 1,5 teáskanál só, 14 evőkanál víz, 2 evőkanál ecet, 15 dkg reszelt sajt-de csak fele a tésztába, a többi a tetejére.
1 éjszakát a hűtőbe kell tenni és másnap sütni.
Vékonyra kell nyújtani, tepsibe tenni és ott összevágni. Tetejét tojással megkenni, reszelt sajttal megszórni (vagy bármivel -magvak, kömény, stb.) 4 gáztepsivel lesz belőle. 220 fokon 15 perc alatt sül meg.
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk egészen addig amíg krémessé válik. A tészta felét sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük és 10-12 percen át sütjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy szilikonos sütőpapírt 30x35 cm-es méretre vágunk. A tojásfehérjét elkezdjük habosítani a csipet sóval, majd habosítás közben kis részletekben hozzáadjuk a cukrot, végül...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű