- 3kg uborka
- 2db. csípős paprika (én csak 1db-ot tettem, hogy ne legyen erős)
- 4 db. babérlevél
- 15 szem fekete bors
- 1 kávés kanál Nátrium-benzoát
- 3 ek. só
- 40 dkg cukor
- 2,5 dl ecet (15%)
24 órát állni hagyni, közbe megkavarni és mehet az üvegbe!
A hozzávalókat legyaluljuk, ráteszünk minden izesitőt, 1 napig állni hagyjuk, közben kavargatjuk. Másnap üvegekbe rakjuk. Sokáig elállna, ha nem lenne olyan finom, nem lágyul el!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A paradicsomot megmossuk, félbevágjuk, a nagyobb darabokat több szeletre aprítjuk. A petrezselymet felszeleteljük. A hagymát felkarikázzuk. A befőttesüveg aljába petrezselymet t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű