1 csésze (227 gramm) sózatlan vaj, szobahőmérsékleten
1/2 csésze (100 gramm) granulált fehércukor
2 nagy tojás sárgája (32 gramm)
1 1/2 teáskanál tiszta vanília kivonatot
2 csésze (260 gramm) univerzális liszt, rostált
1/4 teáskanál só
A tésztát 1 vaníliarúd kikapart belsejével és 1 citrom reszelt héjával dúsítjuk. Hűtőben 1 órát pihentetjük, majd a nyomóba helyezzük
2. Tetejüket vékonyan lekenjük tojásfehérjével, megszórjuk jégcukorral.
3. Kb. 13 perc alatt megsütjük 175 fokra (gázsütőn 4-es fokozat) előmelegített sütőben.
A puha vajat habosra keverjük a vaníliás cukorral, kristálycukorral, hozzáadjuk a tojásokat és a gőz felett megolvasztott csokit. Végül mehet bele a liszt és sütőpapírral bélelt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szódabikarbónát felfuttatjuk a citromlével, majd a többi hozzávalóval együtt laza tésztát gyúrunk. Húsdarálóra szerelhető formával, vagy puhább tészta esetén nyomózsákkal tetszől...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Ahány tojás, annyi kanál+1 kristálycukor, annyi kanál liszt, 1/2 sütőpor
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű