75 dkg liszt,
egy kanál búzasikér,
3 kanál olaj,
csapott evőkanál só,
1/2 l langyos víz,
1/2 cs élesztő,
kevés cukor
Az élesztőt elkeverjük a langyos vízben, ezzel az élesztős vízzel fakanállal, mint a nokedlit, elkeverjük a lisztet. Mikor az összes liszt elkeveredett, kicsit kézzel megigazítjuk, alját meglisztezzük, és letakarjuk.
Másfél óráig kelesztjük. Gyönyörűen megkel, kitesszük táblára, kicsit átgyúrjuk, kihúzogatjuk, felülről meghajtjuk alulra, jobbról, balra, a hajtásokat alulra rendezzük. Beletesszük a sütőedénybe, pengével meg vágjuk, letakarjuk, még 1 óráig kel. Lehet sütőben 50 fokon is másodszor keleszteni 200 fokon, 50 perc alatt megsül! Nagyon finom,
Esti dagasztás, és hűtőben hideg kelesztés Másnap reggel/hajnalban formázás…
Elkészítési idő: 1 óra 30 perc Nehézség: Közepes
Tejet , élesztőt , pici cukrot felfuttatjuk . A többi hozzávalóval együtt összekeverjük , dagasztjuk míg sima egyenletes tésztát nem kapunk . Duplájára kelesztjük ,( a tetejét olaj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű