12,5 dkg vaj
fél pohár porcukor (1 pohár = 2,5 dl)
2 ek barnacukor
fél kk só
1 tojás
1 kk vanília aroma
1 tk fahéj
2 ek tej
kb. 2 pohár liszt
A puha (már épp olvadni kezdett) vajat habosra verjük a kétféle cukorral és a sóval, hozzáadjuk a tojást és alaposan kikeverjük. A többi hozzávalót is a vajhoz adva puha tésztát keverünk (felesleges belenyúlkálni, egy fakanállal is megoldható), melyet jó háromnegyed órára a fagyasztóba teszünk.
Ahogy a tészta lehűlt-összeállt elővesszük, kicsit átgyúrjuk, majd lisztezett felületen 3-4 mm vastagra nyújtjuk, kiszaggatjuk, a formákat tetszés szerint díszítjük - jelen esetben a kisüthető gyurmából magam készítette sütipecsétet használtam - másik formával lyukasra szabhatjuk, vagy azt csak egy picit belenyomva mintázhatjuk, hurkapálcával megszurkálhatjuk és még sorolhatnám, sütőpapírral fedett tepsire rendezzük. 180 fokra előmelegített sütőben mérettől függően 8-12 perc alatt megsülnek, akkor vegyük ki őket, amikor a szélük éppen hogy csak barnulni kezd!
Előre elkészíthető, 1 hétig dobozban nyugodtan tárolható!.
Lezárt dobozban (zacskóban) tároljuk miután teljesen kihűlt! Másnap még finomabb, éppen olyan puhán kekszes amilyennek lennie kell!
Desert prajitura negresa: Pune pe foc zaharul cu cacaua, laptele si untul. Lasa-le sa fiarba la foc mic pana se topeste untul si incepe sa fiarba cu basici, apoi opreste focul....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Hozzávalókat összekeverem, majd legalább fél órára a hűtőbe teszem állni. Ezután lehet sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 9 deci tejben megfőzzük a pudingot és félre tesszük hűlni, A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, ha egy kicsit laza, akkor lisztet tehetünk még hozzá. Két lapot sütünk belőle....
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes