2 pohár liszt (kb.35dkg)
1 pohár cukor (kb.25dkg)
1 pohár tej (2,5dl)
½ teáskanál só
1 csomag sütőpor
1 csomag vanillincukor
2 evőkanál étolaj
2 egész tojás
A lisztet megszitáljuk, belekeverjük a sót és a sütőport. A tojást összekeverjük a cukorral, a vaníliás cukorral. Beleöntjük az olajt, majd a tejet. Végül belekeverjük a lisztet. A kész tésztát egy kinyomó zsák segítségével megtöltjük a fánk sütő formát.
Formánkat vajjal, vagy margarinnal kikenjük. Ha nincs fánksütőnk, akkor a muffin sütőben is meg lehet sütni.
A formát csak félig töltjük meg, mivel a sütés hatására a tészta a duplájára nő meg.
Előmelegített sütőben 10 perc alatt megsül. A megsült fánkokat porcukorral megszórjuk. Lekvárt is adhatunk melléje. Ha van időnk, akkor porcukor helyett cukormázzal is bekenhetjük.
1. Először picit felverjük a tojásokat, majd mehet bele a zabpehely, kakaópor, dzsem, szódabikarbóna és az édesítő is. Ezeket szépen összedolgozzuk, ha már homogén a masszánk, akko...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból galuska sűrűségű tésztát keverünk. Majd bő, forró olajba szaggatjuk kanállal.
Elkészítési idő: 20 Nehézség: Könnyű
Élesztőt felfuttatjuk 3 dcl langyos tejel és a cukorral , majd bedagasztjuk az egészet..... nem kelesztjük a tésztát , ugyanis a kéz között fog megkelni.... dagasztás után a tésztá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű