25 dkg liszt
12, 5 dkg margarin
10 dkg cukor
kapucsínó por került bele 3 kávéskanállal
1 tojás
pici só
A margarint elmorzsoltam a liszttel, a cukorral és a lereszelt csokival, majd hozzáadva a tojást puha tésztát gyúrtam belőle. A tésztát késfok vastagra kinyújtottam, kekszformákkal kivagdaltam, és 10 -15 perc alatt, alacsony lángon megsütöttem. Málnadzsemmel és egy pohár tejjel nagyon finom lesz reggelire elropogtatni.
Elif blogján láttam először sütipecsétet süthető gyurmából. Jómagam is megpróbálkoztam az elkészítésével, de sehogy sem sikerült. Így fordultam Zsuzsigához, hiszen tudtam, hogy ő foglalkozik ilyen süthető gyurmával. Ő el is készítette nekem a sütipecsétet, nagyon szép lett. Most jutottam el odáig, hogy kipróbáljam, a minta látszik szépen a kekszeken, az írás nem annyira tisztán olvasható. Zsuzsiga, itt is köszönöm szépen:) A kekszet az Egyszerű csokoládés kekszem receptjével készítettem, csak csoki helyett, kapuccsinó por került bele 3 kávéskanállal. Nagyon finom lett.
Copy the BEST Traders and Make Money : http://bit.ly/fxzulu
1/2 kiló lisztből, 7 tojássárgájával, kis sóval, 3 deka, kevés tejbe áztatott élesztővel, 3 deka porcukorral, kb. 2,5 deci tejjel rétestészta keménységű tésztát gyúrunk. Jól kidolg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A leveles tésztát kettévágjuk, az egyik részét kisodorjuk egy nagyobb tepsi méretére (lehet gáztepsi kb 31*31 cm) , a tepsi aljába sütőpapírt teszünk, a kisodort tésztát ráhelyezzü...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű