1 kg krumpli
250 gr sajt
2,5 dl tejszín, 2,5 dl száraz fehér bor
2-3 gerezd fokhagyma szét nyomkodva
só, fehér bors
füstölt szalonna
gazdagabban 2 db tojás
Rétegezve karikára vágva lerakom a krumplit rá a reszelt sajtot majd a füstölt szalonnát és ráöntöm a tojással sóval borssal elkevert tejszínt
200 fokon 20-25 perc alatt készre sütöm még melegen teszek rásajtot
Olajon megpirítom a rizst, addig míg másabb színe lesz, majd felöntöm másfélszeres vízzel és ha felforr akkor a 200°-on előmelegített sütőbe teszem 50 percre.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zsemléket kisebb kockákra vágjuk, majd serpenyőben egyenletesen megpirítjuk őket. A serpenyőben vajat olvasztunk, majd az apróra vágott hagymát megdinszteljük. Ezután rászórjuk a...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A zsemléket beáztatjuk, kinyomkodjuk. Hozzáadjuk a pirított hagymát, a bacont, az egész tojást, majd fűszerezzük, és a zsemlemorzsával, liszttel gombócokat gyúrunk. Lobogó sós víz...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű