Hozzávalók a piskótához:
3 tojás
70g cukor
70g liszt
1,5 ek kakaó
1 kk sütőpor
2 ek olaj
Csoki krémhez:
375ml tejszín
300g vaj
225g étcsoki
1 ek kakaó
1 üveg magozott meggy
150g étcsoki
1,5ek olaj
A tojásokat a cukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk az olajat, és belekeverjük a kakaós, sütőporos lisztet. Kivajazott kerek tortaformában 18C-ra előmelegített sütőben kb 15perc alatt megsütjük. Majd hagyjuk kihűlni.
A krémhez a hozzávalókat összeolvasztjuk egy lábosban, és hagyjuk kihűlni, majd habosra keverjük robotgéppel. A piskótára kenjük a krém felét. A magozott meggyet a krémre rakjuk, én kicsit bele is nyomkodtam majd a maradék krémmel befedjük, és igyekszünk egyenletesre , és vízszintesre simogatni a tetejét, mert erre jön az olvasztott csoki amit az olajjal lekeverünk. A csokiba még olvadt állapotában meggyeket rakunk, ami a szeletek közepére kerül majd.
21 dkg darált diót 1,5 dl vaníliás tejben felfőzzük, ha kihűlt 10 dkg vajjal és 15 dkg cukorral kikeverjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt melegítsük elő 160 fokra. A csokoládét, ghít, xylitet vízgőz felett olvasszuk meg. Kicsit hagyjuk hűlni, majd egyesével keverjük bele a tojásokat, végül forgassuk bele az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat kissé megolvasztjuk és a cukorral habosra keverjük. Apránként hozzáadjuk a tojásokat folyamatos keverés mellett. Ezután hozzávegyítjük a többi folyékony anyagot, végül a li...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű