80 g vaj
3 tojásfehérje
100 g porcukor (most 40 g porrá őrölt nádcukor és 40 g eritrit)
60 g búzaliszt
40 g finomra őrölt blansírozott mandula
1 tk méz (elhagyható)
1 csipet tengeri só
2 késhegynyi sütőpor (most ¼ mk szódabikarbóna)
1. A vajat egy kis lábasban felolvasztom, hogy már kissé barnuljon. Félrehúzom.
2. Egy tálkában összekeverem a porcukrot, a lisztet, az őrölt mandulát és a sót.
3. Egy nagy keverőedényben kemény habbá verem a tojásfehérjét.
4. A lisztes keveréket szilikonlapáttal vagy fakanállal beledolgozom a tojáshabba, majd hozzákeverem az olvadt vajat. Egy sűrűn folyó krémet kapunk.
5. A krémet egy napra (24 órára, ez fontos!) lefedve hűtőbe teszem.
6. Sütés előtt fél órával kiveszem a krémet. Közvetlen sütés előtt belekeverem a sütőport / szódabikarbónát.
7. A sütőt alsó-felső állásban előmelegítem 180 °C-ra.
8. Lehetőleg fém madeleine-formát használjunk, akkor lesz ropogós a kérge. (Nekem szilikon formám van, ennek a széle maximum megég, ahogy a képen is látszik.) A formákba két kiskanál segítségével annyi tésztát teszek, hogy ne legyen teljesen tele, mert a madeleine-ek megemelkednek.
9. A formát beteszem a sütő középső rácsára és 15-20 percig sütöm, amíg a széle barnulni nem kezd. Nálam 16 perc alatt kész volt.
A kekszeket kiborítom egy deszkára és teljesen kihűtöm.
A hozzávalókból készítünk egy sárga, és két barna piskótát, majd elkészítjük a krémet. A 2 csokipudingot, 2 kanál kakaót, 1,5 kanál lisztet 1/2 liter tejben sűrűre és csomómentesre...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tepsibe sütöpapirt teszek. Az almát lereszelem és kevés cukorral összekeverem, majd elegyengetem a tepsiben. A tojásokat szétválasztom. A sárgáját a cukorral robotgéppel kikev...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Nehéz
Félbevágjuk a szilvákat, eltávolítjuk a magokat, majd megszórjuk az egy evőkanál cukorral és a fahéjjal. Elkeverjük, és legalább fél órát állni hagyjuk. A tészta hozzávalóit össz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű