6-7 tojásfehérje
10 dkg dió durvára vágva
10 dkg étcsokoládé aprítva
5 dkg mazsola
10 dkg cukrozott gyümölcs
8 dkg liszt
12 dkg porcukor
4 dkg olvasztott vaj
Az összevágott hozzávalókat liszttel és porcukorral összekeverjük, a habhoz adjuk.
Legvégén az olvasztott vajat.
Kivajazott, lisztezett püspökkenyér formába öntjük.
20-25 percig sütjük 160 fokon légkeveréses. Tűpróba! Nem légkeverésnél 180 fok
- nálunk ez a befutó püspökkenyér!
- nem vertem túl keményre a tojásfehérjét és így még finomabb lett
- csokicseppeket tettem bele és a cukrozott gyümölcsnek aszalt fügét és datolyát, meg egy kis kandírozott színes cserit, de összesen a gyümölcs 15 dkg biztos lett
- légkeveréssel sütöttem 160 fokon és tűpróba
- csokival vontam be és nagyon-nagyon finom süti
- legutóbb szilikonos kuglófformában sütöttem, ehhez a sütihez ki kell kenni-lisztezni!
1.) A tojások sárgáját a cukorral és 1 dl vizzel habosra keverünk. Ha jó sűrű fél dl vizet és az étolajat hozzá keverjük. 2.) A tojások fehérjét kemény habbá verjük és az e...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Nehéz
A zselatint egy tálba szórom és 3-5 ek. vízben kikeverve hagyom megduzzadni. Egy tálat, tepsit kibélelek sütőpapírral. A cukrot a maradék vízzel forralom, amíg elolvad a cukor. E...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tésztát dagaszt, keleszt, jó vékonyra nyújt Kakaós vajjal megken, töltelékkel megtölt Szorosan felteker, 3-4 cm-re vág EM 190 fokos sütő 30 perc után mézes tejjel megken 10 pe...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes