Hozzávalók kb. 30 darabhoz:
200 g liszt
70 g zsír
60 g porcukor
egy rúd vanília magjai
1 kk. sütőpor
2 tojássárgája
kb. 1 púpos ek. tejföl
kb. 100 g savanykás lekvár ízlés szerint (nálam fűszeres szilvalekvár és eper-rebarbara lekvár)
1. Az omlós tésztához a lisztet, a lisztet, sütőport, a porcukrot, a vanília magjait és a zsírt összemorzsoljuk. Hozzágyúrjuk a tojássárgákat, majd annyi tejfölt, hogy a tészta szépen összeálljon.
2. A tésztát lisztezett felületen kb. 3 mm vastagra nyújtjuk, és köröket szaggatunk ki belőle. Minden második kör közepét kilyukasztjuk tetszőleges mintával.
3. A kiszaggatott linzertésztát sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztatjuk, majd 180°C-ra előmelegített sütőben kb. 7-8 perc alatt megsütjük. Amikor a széle épphogy barnulni kezd, akkor már jó a linzer.
4. A linzereket hagyjuk kihűlni, majd tetszőleges lekvárral összeragasztjuk. Légmentesen záró dobozban sokáig friss marad.
Ha a diós tetejű változatot szeretik, akkor sütés előtt kenjék le a lyukas darabokat tojással, és szórják meg apróra vágott dióval.
Összegyúrjuk a hozzávalókat, majd a lisztezett formába nyomkodjuk a tésztát. Kb 42 db lesz belőle.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A palacsintaporhoz adom a folyékony hozzávalókat és a reszelt almát, majd felforrósított serpenyőben megsütöm a palacsintákat. A vaníliás pudingot a cukorral, tejjel, tejszínnel ö...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéből kemény habot verünk. A sárgáját habosra keverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a sütőport, a kakaót, és a lisztet is. A csokoládét vízgőz fö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű