300 g kifli
500 ml tej
1 citromból nyert citromhéj (reszelt)
10 ml vanília aroma
5 db tojássárgája
70 g cukor
200 g sárgabaracklekvár
Az almás réteghez
700 g alma
30 g cukor
1 citromból nyert citromlé
1 tk fahéj (őrölt)
A habhoz
70 g cukor
5 db tojásfehérje
A kifliket felkarikázzuk, majd egy nagy tálba tesszük.
A fél liter tejet a vaníliával és a citromhéjjal felforraljuk, majd a kiflikre öntjük.
A tojássárgáját a cukorral habosra keverjük és ezt is a kiflikre öntjük, jól átforgatjuk.
A kivajazott tepsibe tesszük.
Az almát meghámozzuk, felszeleteljük, a citrom levével, a fahéjjal, cukorral fedő alatt puhára pároljuk.
Az almát a kiflire rétegezzük, és megkenjük baracklekvárral.
A tojásfehérjét kemény habbá verjük és óvatosan beleforgatjuk a baracklekvárt.
Az alma tetejére simítjuk.
Kb 10-15 perc alatt készre sütjük.
A vizet összeforraljuk a zsírral, hozzáadjuk a sót meg a cukrot, beleszórjuk a lisztet, és csomómentesre kavarjuk. Ezután addig főzzük tovább, míg az edény falától elválik. Félreve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés A kekszet három egyenlő részre osztjuk, egy sütőformába szorosan egymás mellé rakunk egy rétegnyit. Megcsináljuk a karamellt. A cukrot edénybe tesszük, lassú tűzön felo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ebből elkészítjük a sárga krémet, ráteszünk 1 tejszinhabot (Hulala, Megle) Ezeket a két lap közé kenjük, a tetejét leöntjük csokival.
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű