6 tojás,
10 dkg cukor,
12 dkg sima liszt,
25-30 dkg baracklekvár.
A tészta könnyebb lesz, ha az előírt tojásokon kívül még egy tojásfehérjét adunk hozzá.
A peremes sütőlap alját zsírpapírral kibéleljük. Hideg eljárással piskótát készítünk. A piskótát 2-2,5 cm vastagon, egyenletesen szétkenjük a sütőbádogban. Középmeleg sütőben sütjük kb. 18-20 percig; vigyázzunk, ki ne szárítsuk. A megsült tészta aranysárga, és összecsukott ujjakkal megérintve rugalmas. Ekkor a sütőből kivesszük, gyorsan körülvágjuk, tetejét liszttel enyhén megszórjuk, tiszta ruhára borítjuk, a papírt lehúzzuk róla. Forrón rákenjük a közben felmelegítéssel könnyen kenhetővé tett lekvárt, és felcsavarjuk. Gyorsan dolgozzunk, mert a tészta ha kihűl, csavarásnál törik. Vaníliás cukorral lecukrozzuk; ha kihűlt fűrészkéssel tetszetős, rézsútos szeletekre vágjuk.
Melegítsük elő a sütőt 180 C-ra. 2. Keverjük össze a lisztet, a sütőport, sót, puha vajat, cukrot, tojást, reszelt citromhéjat, vanília kivonatot (vagy vaníliás cukrot). Fokoza...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 6 tojást külön választom. A sárgáját a cukorral, két kanál kávéval 15 percig kavarom/géppel/, és fokozatosan hozzákeverem a mascarponét. A tojásfehérjét habbá verem és óvatosan a...
Elkészítési idő: 30perc Nehézség: Könnyű