Tészta:
1 kg liszt
50 g élesztő
1 evőkanál cukor
6 dl tej
1 evőkanál só
2 dl étolaj
25 dkg reszelt sajt
150 g tejföl
Töltelék:
1 kg füstölt baromfi virsli
Tetejére:
3 tojássárgája
10 dkg reszelt sajt
2 dl langyos tejben (tegyük bele a cukrot) felfuttatjuk az élesztőt, majd egy tálban összekeverjük a tészta hozzávalóival, a maradék langyos tejjel bedagasszuk.
Konyharuhával letakarva meleg helyen kelesztjük. ( 40 perc-1 óra)
Amíg kel a tészta addig a virsliket félbevágjuk.
A tésztát vékonyra kinyújtjuk, majd a fél virsli méreténél egy picit nagyobb (hogy a széleit is be tudjuk hajtani) téglalapokat vágunk belőle, beletesszük a virslit és feltekerjük. Sütőpapírral
bélelt tepsibe rakjuk, megkenjük tojássárgával és megszórjuk reszelt sajttal.
180 fokos, előmelegített sütőben 30 percet sütjük.
NEM kell bele tojás, nem véletlenül hagytam ki, csak a tészta megkenéséhez kell és az is csak a tojássárga!
Élesztőt felfuttatni, a hozzávalókkal összegyúrni. Kelesztés duplájára. Amikor megkell a tészta 2x hajtogatni. Fél óra pihentetés a hajtogatások közt. Ekkor még 1/2 cm-re el...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tészta hozzávalóiból tésztát dagasztunk. A margarint felolvasztjuk a sóval, majd a tojássárgájával simára keverjük. A tésztát négy felé osztjuk, a kinyújtott tésztát a töltelék...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű