Tészta:
1 kg liszt
50 g élesztő
1 evőkanál cukor
6 dl tej
1 evőkanál só
2 dl étolaj
25 dkg reszelt sajt
150 g tejföl
Töltelék:
1 kg füstölt baromfi virsli
Tetejére:
3 tojássárgája
10 dkg reszelt sajt
2 dl langyos tejben (tegyük bele a cukrot) felfuttatjuk az élesztőt, majd egy tálban összekeverjük a tészta hozzávalóival, a maradék langyos tejjel bedagasszuk.
Konyharuhával letakarva meleg helyen kelesztjük. ( 40 perc-1 óra)
Amíg kel a tészta addig a virsliket félbevágjuk.
A tésztát vékonyra kinyújtjuk, majd a fél virsli méreténél egy picit nagyobb (hogy a széleit is be tudjuk hajtani) téglalapokat vágunk belőle, beletesszük a virslit és feltekerjük. Sütőpapírral
bélelt tepsibe rakjuk, megkenjük tojássárgával és megszórjuk reszelt sajttal.
180 fokos, előmelegített sütőben 30 percet sütjük.
NEM kell bele tojás, nem véletlenül hagytam ki, csak a tészta megkenéséhez kell és az is csak a tojássárga!
A burgonyát héjastul puhára főzöm a sós vízben, majd hideg vízzel átmosom, lehúzom a héjját és áttöröm. Félreteszem és hagyom teljesen hidegre kihűlni. Csak akkor kezdek a tésztán...
Elkészítési idő: 35.40 perc Nehézség: Könnyű
A lisztet, az élesztővel és a margarinnal összekeverni, majd belekeverni a tojássárgáját, a sót és a reszelt sajt felét. kb fél cm-re kinyújtjuk, megkenjük a tojás fehérjével, a...
Elkészítési idő: kb 1 óra Nehézség: Könnyű