50 dkg liszt
3 dkg élesztő
3 dl langyos víz
1 tojás
1 teáskanál cukor
kevés só
1 tojássárgája (a kenéshez)
A langyos cukros vízben felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet a tojással és kevés sóval egy tálba tesszük, az élesztős vizet hozzáöntjük és meggyúrjuk a tésztát. Letakarva 45 percen át kelesztjük. A tésztából golyókat formálunk, majd kikent tepsibe tesszük. Hagyjunk a zsemlék között helyet, mert sütés közben még nőnek. A felvert tojássárgájával átkenjük és még 20 percen át kelesztjük. Mikor megkelt, megszórhatjuk sóval, magvakkal, de előtte kenjük át újra tojássárgájával. A zsemléket 180 fokos sütőben nagyjából 20 perc alatt kisütjük.
A szárazanyagokat /liszt, müzli alap, magvak, só, élesztő, cukor/ egy tálban összekevertem, majd hozzáadtam a vizet és azzal is összekevertem. Nem gyúrható, lágy masszánk lesz! Eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krumplit héjában megfőzzük, megpucoljuk, összetörjük, mint a krumplipüréhez és hagyjuk teljesen kihűlni (ha nem hűl ki teljesen, akkor ragacsos lesz a tészta) Ha kihűlt, összedo...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
https://www.facebook.com/olcsoreceptek/videos/1828402883855272/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű