50 dkg liszt
3 dkg élesztő
3 dl langyos víz
1 tojás
1 teáskanál cukor
kevés só
1 tojássárgája (a kenéshez)
A langyos cukros vízben felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet a tojással és kevés sóval egy tálba tesszük, az élesztős vizet hozzáöntjük és meggyúrjuk a tésztát. Letakarva 45 percen át kelesztjük. A tésztából golyókat formálunk, majd kikent tepsibe tesszük. Hagyjunk a zsemlék között helyet, mert sütés közben még nőnek. A felvert tojássárgájával átkenjük és még 20 percen át kelesztjük. Mikor megkelt, megszórhatjuk sóval, magvakkal, de előtte kenjük át újra tojássárgájával. A zsemléket 180 fokos sütőben nagyjából 20 perc alatt kisütjük.
Sima kelt tészta egy tepsihez: 35-40 dkg liszt, 1 tojássárgája, csipet só, 2,5 dl langyos cukros tejben felfuttatott 3 dkg élesztő, 3 evőkanál olaj. Kelt tésztát kidolgozzuk, letak...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Az előtészta hozzávalóit a dagasztógép táljába beleraktam és a turmixgép keverőszárával simára kevertem. 5 óra 30 percet kelt. Ekkor hozzáadtam a 400 g lisztet. A géppel 10 perci...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű